Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 12/05/2023

Par atteikšanos no narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes – automašīnas Porsche konfiskācija

Attēls: Par atteikšanos no narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes – automašīnas Porsche konfiskācija

2023. gada aprīļa beigās Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors paātrinātā procesa kārtībā, kas bija mazāk nekā 48 stundu laikā no noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīža, sastādot prokurora priekšrakstu par sodu, pabeidza kriminālprocesu pret kādu vīrieti, kurš atteicās no narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes.

Saskaņā ar apsūdzību Valsts  policijas darbinieki par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu apturēja apsūdzētā vīrieša vadīto Porsche Cayenne S markas automašīnu.  Policijas darbiniekiem radās aizdomas par vadītāja neadekvāto stāvokli, pēc kā viņš tika nogādāts VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs” narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudei, no kuras apsūdzētais atteicās.

Prokuratūra atgādina, ka 2022. gada 25. novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību transportlīdzekļa vadītājam, kurš atsakās no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes.

Apsūdzētais vīrietis pilnībā piekrita viņam inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja. Apsūdzētais ir izdarījis secinājumus un izvērtējis savas rīcības nepieļaujamību un sekas. Prokurors, ņemot to vērā, ar priekšrakstu par sodu piemēroja viņam sabiedrisko darbu uz 120 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, un valsts labā konfiscēja viņam piederošo Porsche Cayenne S markas automašīnu aptuveni 85 000 eiro vērtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas prokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ