Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Prokuratūras ģerbonis un karogs

drukāt

Latvijas Republikas prokuratūras ģerbonis

2004.gada 16.martā Valsts Heraldikas komisija izskatīja un apstiprināja mākslinieka Jura Ivanova veidotu Latvijas Republikas prokuratūras ģerboni. Tajā iekļauta purpura krāsas vairogā ietverta grāmata ar paragrāfa zīmi kreisajā pusē, kurai pāri ir augšup pavērsts zobens. Virs vairoga puslokā izvietotas trīs zvaigznes. Ģerboņa turētāji ir ērgļi zelta krāsā, kas balstās uz sudraba lentes ar devīzi - Dura lex, sed lex.

 Latvijas Republikas prokuratūras ģerbonis iekļauts Ģerboņu reģistrā, norādot Latvijas Republikas prokuratūru kā ģerboņa īpašnieku.

 

Latvijas Republikas prokuratūras karogs

Gatavojoties Latvijas Republikas prokuratūras 30.gadadienai 2020.gada 26.septembrī, tika pieņemts lēmums par Latvijas Republikas prokuratūras karoga izveidi.

Karoga dizainu izstrādāja mākslinieki Juris Ivanovs un Ilze Lībiete. Foto mākslinieki redzami kopā ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu un karoga izgatavotāju Ausmu Apšu.

Svētku dievkalpojumā par godu Latvijas Republikas prokuratūras 30.gadadienai, karogs tika svinīgi iesvētīs ekumēniskā dievkalpojuma laikā.

Atpakaļ