Specializētās prokuratūras

Publicēts 21/11/2024

Prokuratūra sveic Juri Jurisu ar stāšanos Satversmes tiesas tiesneša amatā

Attēls: Prokuratūra sveic Juri Jurisu ar stāšanos Satversmes tiesas tiesneša amatā

Ceturtdien, 2024. gada 21. novembrī, Rīgas pilī Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam tiesneša zvērestu deva Satversmes tiesas tiesnesis Juris Juriss. No visas prokuratūras saimes sakām sirsnīgu paldies par ieguldīto darbu un apsveicam ar jaunu, nozīmīgu posmu tiesiskuma stiprināšanā Latvijā!

Juris Juriss ir atzīts eksperts krimināltiesību jomā ar ilggadēju pieredzi Ģenerālprokuratūrā, kur līdz šim pildīja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļas virsprokurora pienākumus. Viņa kompetenci apliecina arī akadēmiskais darbs Latvijas Universitātē un citās augstskolās, kā arī zinātnisko publikāciju un lekciju cikli par tiesiskuma stiprināšanu.

Valsts prezidents E. Rinkēvičs savā uzrunā norādīja: "Vēlos apsveikt jauno Satversmes tiesas tiesnesi Juri Jurisu ar stāšanos amatā un zvēresta došanu, kā arī Satversmes tiesu ar to, ka no šī brīža jūs varēsiet strādāt pilnā sastāvā. Jurisa kunga līdzšinējā pieredze, strādājot prokurora amatā, kā arī zinātniskā un akadēmiskā darba pieredze jautājumos par noziedzīgas naudas legalizēšanas novēršanu, manuprāt, ir lielisks papildinājums Satversmes tiesai. Novēlu Jurisa kungam nākamos 10 gadus, pildot Satversmes tiesas tiesneša pienākumus, būt tikpat principiālam un precīzam kā līdz šim prokurora darbā."

2022.gada 4.maijā Juris Juriss par godprātīgu un neatlaidīgu darbu un nozīmīgu ieguldījumu tiesiskuma stiprināšanā saņēma Valsts augstāko apbalvojumu –Valsts prezidents Egils Levits Juri Jurisu iecēla par Atzinības krusta komandieri.

Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Atpakaļ