Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 22/10/2019

Tiesās divas Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas par personas provocēšanu uz administratīvā pārkāpuma izdarīšanu

Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas divas Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, provocējot kādu personu izdarīt administratīvo pārkāpumu, un par valsts amatpersonas bezdarbību.

Lasīt vairāk
Publicēts 16/10/2019

Viļņā notiek Baltijas valstu ģenerālprokuroru tikšanās

Šā gada 15.-16. oktobrī Viļņā, Lietuvā, notiek trīs Baltijas valstu ģenerālprokuroru ikgadējā darba sanāksme. Tajā piedalās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kā arī Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko un Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Aivars Buliņš.

Lasīt vairāk
Publicēts 15/10/2019

Tiesai nodod apjomīgu lietu par seksuālu vardarbību un cilvēku tirdzniecību

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu divu personu apsūdzībā par seksuālu vardarbību personu grupā. Viena no personām apsūdzēta arī par cilvēku tirdzniecību.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA