Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 26/05/2022

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret divām Valsts policijas amatpersonām par kukuļņemšanu un dienesta viltojumu, kā arī pret deviņām fiziskām personām par kukuļdošanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzētas divas Valsts policijas (VP) amatpersonas par to, ka, būdamas valsts amatpersonas, izmantojot savu dienesta stāvokli, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās pieņēma kukuļus, kā arī viltoja dokumentus. Pie kriminālatbildības sauktas arī deviņas fiziskas personas, kuras deva valsts amatpersonām kukuļus.

Lasīt vairāk
Publicēts 26/05/2022

Par divu personu slepkavību – mūža ieslodzījums

2022. gada 25. maijā Rīgas rajona tiesa, izskatot krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par divu personu slepkavību 2020. gada rudenī Olaines novadā, pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina viņu par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un piesprieda viņam sodu – mūža ieslodzījumu un probācijas uzraudzību uz trīs gadiem un sešiem mēnešiem.

Lasīt vairāk
Publicēts 26/05/2022

Tiesās vīrieti par veiktu seksuālu vardarbību pret savu nepilngadīgo audžumeitu

2022. gada 16. maijā Austrumzemgales prokuratūras prokurore tiesai nodeva krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par seksuāla rakstura darbību veikšanu fiziskā saskarē ar cietušās ķermeni un dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā ar savu nepilngadīgo audžumeitu.

Lasīt vairāk